Het wonder van Friesland: Een nieuwe bus voor de familie Deelstra
Evie Deelstra, samen met haar man Bauke en kinderen uitgezonden door ECM, zocht een negenpersoonsbus voor Stichting Drita in Albanië. Als door een wonder kreeg ze die via Garage Ploegh.
'We kregen het maar niet voor elkaar om een geschikte negenpersoonsbus te vinden. De bus is nodig voor de activiteiten die we organiseren voor mensen met een beperking in Albanië. Dit zijn prachtige momenten, omdat mensen met een beperking niet veel op straat komen. Uit schaamte worden ze thuis weggestopt. Een grote bus zou een enorme hulp zijn, omdat het altijd lastig is om genoeg vervoersmiddelen te vinden. Na maanden zoeken hadden we nog niets gevonden... Maar toen gebeurde het volgende: een paar weken geleden waren we voor medische afspraken in Nederland. We hadden een enkeltje geboekt in de hoop dat we met een bus konden terugrijden. In de week voor ons vertrek begon de tijd wel te dringen, want we hadden nog steeds geen bus gevonden. Op een avond bad Evie tot God: „Ik heb mijn best gedaan Heer, om een bus te vinden, maar ik geef het op. Als U denkt dat het nodig is dat er een bus komt, dan moet U het maar voor ons regelen..”
Wakker
Zonder dat Bauke van haar gebed afwist, werd hij de volgende ochtend wakker met de gedachte dat hij contact moest zoeken met Garage Ploegh in Surhuisterveen. 'In onze zoektocht naar een negenpersoonsbus waren we bij meerdere autohandelaren geweest, maar ineens popte Ploegh bij mij op. Ik moest terugdenken aan een gesprek dat ik een jaar geleden had in de wachtruimte van ziekenhuis Nij Smellinghe met een vrouw. Zij zei tegen mij dat ze familie had bij Garage Ploegh. Tenminste, zo herinnerde ik het mij, want ik wist de naam niet meer zeker. Via het netwerk van onze vriend Klaas Poelman had ik al eens contact gezocht met een autohandelaar, maar ik realiseerde mij ineens dat Klaas toen ook Garage Ploegh noemde. Ik vond het toevallig dat zowel de vrouw in Nij Smellinghe als Klaas over deze garage begon. Ik zei daarom tegen Evie: „Ik denk dat ik maar contact moet zoeken met Garage Ploegh.”
De perfecte bus
Dezelfde ochtend had Bauke contact met Arjan Ploegh. Hij bleek de zwager te zijn van de vrouw die ik in het ziekenhuis had ontmoet! Al snel kreeg Bauke het vertrouwen dat hij hen verder kon helpen. „Ik heb hier toevallig wel een negenpersoonsbus staan”, zei Arjan. En toen hij de bus begon te beschrijven wist ik het eigenlijk al: dit is de bus die we zoeken. Hij voldeed aan alle eisen, op één na: de prijs. Evie wilde niet meer dan 15.000 euro vanuit Stichting Drita aan de bus besteden. „Ik wil hem voor 23.000 euro te koop zetten,” gaf Arjan echter aan, „maar weet je wat: laat het even bezinken, dan zoeken we morgen weer contact.”
"Nadat Arjan nog wat foto’s naar mij toestuurde die ik met Evie kon delen, waren Evie en ik beiden overtuigd. Het is een perfecte bus voor de dagactiviteiten. „Maar”, zei Evie, „Ik wil niet meer uitgeven dan €15.000.” Via een autohandelaar die ons hielp, hadden wij al begrepen dat we meer budget moesten vrijmaken, maar dit was Evie niet van plan; ze wil zorgvuldig met alle giften omgaan."
Ontzettend dankbaar
De volgende dag kreeg Bauke een app van Arjan Ploegh binnen: ‘Bauke, heb je overleg gehad?’ Ik antwoorde: ‘Ja. De bus ziet er prachtig uit Arjan! Evie is erg enthousiast. Helaas is ons maximumbudget voor een bus 15.000 euro.’ ‘Dan gaan we dat doen!’ appte Arjan vervolgens! Ontzettend dankbaar zijn we daarmee. En zo was een maandenlange zoektocht in een mum van tijd opgelost. Het mooiste was dat Arjan Ploegh de bus al zes weken had. Meerdere keren had hij tegen het personeel aangegeven dat de bus in de verkoop moest. Maar achteraf gezien vielen alle puzzelstukjes zo prachtig op hun plaats en zien we dat God de situatie heeft geleid.
Zo merken we als ECM keer op keer dat God de juiste mensen op het juiste moment op ons pad brengt. Zo geschiedde er een klein wonder in Friesland wat ongetwijfeld een uitwerking zal hebben in Albanië.